Projekt Ministerialny - Mobilne Laboratoria Przyszłości

12 września 2023 r. w ramach Mobilnych Laboratoriów Przyszłości w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe. Uczestniczyli w nich uczniowie klas czwartych. Edukatorzy poprowadzili równolegle dwa bloki szkoleniowe liczące dwa ćwiczenia, jedno z wykorzystaniem drukarki 3D, a drugie robotów i gogli VR, za pomocą których mieliśmy możliwość przeniesienia się do wirtualnej rzeczywistości. Dzieci z entuzjazmem i pełnym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Było dużo radości, pozytywnej energii i fajnej zabawy!

Laboratoria Przyszłości to największy w Polsce projekt edukacyjno-technologiczny. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej celem jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Lekcje mają pomagać w odkrywaniu talentów.

Autor: Renata Nidecka