Lekcja w Miejskiej Bibliotece w Zakopanem - klasa III A

Uczniowie klasy IIIA naszej szkoły odwiedzili w dniu 21 września Miejską Bibliotekę Publiczną w Zakopanem.

Miłe panie bibliotekarki zapoznały dzieci z działalnością biblioteki. Uczniowie dowiedzieli się jak zostać czytelnikiem, gdzie szukać książki w katalogu i poznali stronę internetową biblioteki. Dzieci zwiedziły oddział dla dzieci i młodzieży. Tutaj zobaczyły mnóstwo książek o Zakopanem i okolicy.

Następnie dzieci poznały historię swojego miasta i obejrzały ciekawą prezentację - „90 LAT PRAW MIEJSKICH MIASTA ZAKOPANE” oraz wykonały piękne prace plastyczne na temat Zakopanego.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały słodycze i z nowo zdobytą wiedzą wróciły do szkoły.

Może niektórzy uczniowie wybiorą się z rodzicami do biblioteki w Zakopanem i staną się jej czytelnikami.

Autor: Marta Kruczek