Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Luźne lekcje z naukowcami - poznajemy i eksperymentujemy” - klasa III A

Uczniowie z klasy III A w tym roku szkolnym biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Luźne lekcje z naukowcami - poznajemy i eksperymentujemy”.

Celem projektu jest przybliżenie znanych postaci ze świata nauki oraz zdobywanie wiedzy na temat znanych naukowców oraz ich odkryć. Uczniowie będą mieli możliwość poznania  różnorodnych eksperymentów oraz możliwość nauki poprzez doświadczanie za pomocą wykonywanych samodzielnie eksperymentów.

W tym miesiącu, po zajęciach wstępnych zapoznających uczniów z zadaniami przystąpiliśmy do zajęć, których bohaterką była Maria Skłodowska – Curie.

Dzieci obejrzały film dotyczący sylwetki Marii Skłodowskiej - Curie, a następnie samodzielnie wykonały eksperyment ,,WULKAN”.

Na zakończenie uczniowie uzupełnili karty pracy z kolejnością wykonania eksperymentu oraz z najważniejszymi informacjami na temat naukowca.

Autor: Marta Kruczek