Warsztaty ekologiczne klasy 2a

We wtorek 7 listopada klasa 2a uczestniczyła w warsztatach przyrodniczych.

Pierwszą część warsztatów rozpoczęliśmy od wizyty w w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. Tam dzieci mogły zobaczyć największą w Polsce makietę Tatr oraz bardzo realistyczne dioramy, czyli trójwymiarowe makiety przedstawiające łąkę i las. Następnie przeszliśmy do pobliskiego lasu, gdzie dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą na temat warstw lasu i ich mieszkańców. Podczas spaceru po lesie uczniowie badali ściółkę leśną oraz zbierali dary lasu.

Następnie udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie stworzyliśmy swoje małe ekosystemy zamknięte w słoiku. Po skończonej pracy każde dziecko z dumą prezentowało swój las w słoiku.

Tworzenie lasu w słoiku było dla uczniów nie tylko ciekawym doświadczeniem, ale także świetnym sposobem na naukę ekologii.

Autor: Izabela Gąsienica-Walczak