XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Wędrowali ku wolnej Ojczyźnie"

8 listopada 2023 r. kilkoro uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zakopanem wzięło udział w XIX Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Wędrowali ku wolnej Ojczyźnie", który odbywał się w Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie.

Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: I (klasy 1-3), II (klasy 4-6) i III (klasy 7-8), a w jury zasiadło w sumie sześć osób.

W drugiej grupie konkurencja była spora, ponieważ występowało 49 uczestników. Naszą szkołę reprezentowało siedem osób: dwie z klasy 4A (Kornelia i Maja), trzy z klasy 5B (Zofia, Martyna i Daniel) oraz dwie z klasy 5C (Zofia i Katarzyna). Wyróżnienia otrzymały dwie Zosie.

Konkurs zakończył się rozdaniem wyróżnień oraz nagród, po czym wszyscy uczestnicy zapozowali do wspólnego zdjęcia pamiątkowego.

Naszym młodym recytatorom serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Autor: Aleksandra Dyba