Spotkanie świąteczne

„Od wieków już trwa w polskich domach, we wsiach i miasteczkach zwyczaj radosnego kolędowania i wystawiania misteriów bożonarodzeniowych znanych jako jasełka. Pozwalają nam lepiej zrozumieć przyjście Jezusa na świat. Pokazują, że jest to nie tylko wydarzenie historyczne, ale też współczesne. Bóg rodzi się dzisiaj pośród nas, w drugim człowieku, w naszym sercu. To misterium dotyka każdego osobiście”.

W piątek 22 grudnia cała społeczność szkolna zgromadziła się, by wspólnie kolędować oraz obejrzeć jasełka przygotowane przez szkolną grupę teatralną pod kierownictwem Pana Mariusza Adamczyka.  Szkolni aktorzy stanęli przed wyzwaniem wystawienia nowych, wspaniałych i oryginalnych jasełek. Przedstawienie udowodniło, że w naszej szkole nie brakuje wspaniałych talentów. To piękne, że zachowujemy i pielęgnujemy tradycje świąteczne, które są dla wielu z nas źródłem ciepłych wspomnień i radości. Święta Bożego Narodzenia mają w sobie coś magicznego, co potrafi połączyć ludzi i sprawić, że nawet w natłoku codziennych obowiązków zatrzymujemy się na chwilę, by cieszyć się wspólnym czasem z najbliższymi.

W następnej części spotkania wystąpili laureaci Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Dzieci wprowadziły nas w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, grając na instrumentach, śpiewając i tańcząc.

Był to dzień pełen ciepła, świątecznej atmosfery oraz pozytywnych emocji. Takie chwile są naprawdę wyjątkowe, ponieważ przynoszą nie tylko radość, ale także uczucie wspólnoty i bliskości. Czas Świąt Bożego Narodzenia potrafi połączyć ludzi i sprawić, że nawet najzwyklejsze chwile stają się niezapomnianymi.

Autor: I.G.W/M.B