Zajęcia o tolerancji w klasie III A

Głównym celem zajęć dzisiejszego dnia  w klasie III A,  było wyjaśnienie słowa Tolerancja smile

Zaprosiliśmy Panią z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Zakopanem, która przeprowadziła dla nas bardzo ciekawe zajęcia pod hasłem: „Jesteśmy różni, ale tacy sami”.

Rozmawialiśmy na temat odmienności, pozytywnych i negatywnych postaw oraz uczuć. Wytłumaczyliśmy sobie pojęcia charakteryzujące tolerancję, z których stworzyliśmy plakat.

Szkolna codzienność stwarza wiele sytuacji, dzięki którym można się uczyć tolerancji albo ją doskonalić. Wśród uczniów są leworęczni – czyli inni, jeszcze więcej jest uczniów z wadami wzroku, są alergicy, uczniowie otyli albo bardzo szczupli, bogaci i biedni.

Po dzisiejszych zajęciach już wiemy, że każdy z nas ma prawo być inny. Każdy z nas ma potrzebę bycia akceptowanym w grupie. Inny nie oznacza gorszy!

Dziękujemy za interesujące zajęcia !!! smile

Autor: Marta Kruczek