Poranne zajęcia w świetlicy szkolnej - ul. Chramcówki.

W styczniu dzieci uczęszczające rano do świetlicy przygotowały papierowe pudełka na słodkości lub inne drobiazgi. Ćwiczyły dokładne wycinanie, zaginanie i postępowanie wg instrukcji, gdyż nie jest łatwo wyciąć i skleić małe pudełka. Aby rozwijać umiejętność czytania uczniowie zapoznali się z komiksem z serii ,,W cieniu drzew " w którym poznaje się zwierzęta i ich perypetie podczas kolejnych pór roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych 17 lutego obchodzimy Dzień Kota. Uczniowie przygotowali składane papierowe kotki oraz zapoznali się regułami fizyki kwantowej ;-)i kotem Schrödingera. Eksperyment myślowy bardzo trudny, kot równocześnie żywy i martwy. Dzieci zdecydowanie wolały po prostu normalnie żywego. W Tłusty Czwartek dzieci w oczekiwaniu na słodkości i bal obejrzały filmiki edukacyjne o początkach tradycji jedzenia pączków oraz rozwiązywały zagadki online.

Autor: Anna Zwijacz