Ferie w Piątce - zajęcia z języka angielskiego - Z wizytą w Wielkiej Brytanii.

W pierwszym tygodniu ferii dzieci z klas 2 i 3 uczestniczyły w kulturowych zajęciach z języka angielskiego.

Uczniowie poznali członków rodziny królewskiej, zaprojektowali swoje własne korony, omówili mapę i podział kraju. Podążając tropem słynnych Brytyjczyków uczestnicy zajęć zapoznali się z postacią Isaaca Newtona, sprawdzili prawo ciążenia dmuchając do góry piórka oraz bawili się cieczą nienewtonowską co jest bardzo dobrym sposobem na odstresowanie. Aby poznać brytyjskie zabawy dziecięce uczniowie zagrali w Pin the Tail to the Donkey - przypnij ogon osiołkowi. Ogon doczepiany z zasłoniętymi oczami. Podczas zabawy było dużo śmiechu. Podróż do Wielkiej Brytanii była również podróżą kulinarną. W trakcie lekcji dzieci spróbowały angielskiej herbatki z mlekiem i ciasteczkami, brytyjskiego sera cheddar, którego nazwa pochodzi od wsi Cheddar w hrabstwie Somerset, ponoć był to ulubiony ser królowej Elżbiety II. Do kanapek z serem użyto masła Kerrygold produkowanego po sąsiedzku w Irlandii.

Na koniec feryjnych spotkań uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty oraz upominki.

Autor: Anna Zwijacz