Zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas 4-7 o bezpieczeństwie w sieci

Dla uczniów klasa 4-7 zostały przeprowadzone zajęcia profilaktyczne. Tematem warsztatów było bezpieczeństwo w internecie, zagrożenia i możliwości. Warsztaty miały na celu uświadomić uczestników o potencjalnych zagrożeniach z jakimi możemy spotkać się w sieci (kradzież danych, stalking, hate, itp.), a także jak media społecznościowe wpływają na naszą samoocenę czy ocenę świata. Internet wykorzystywany w odpowiedni sposób może przynosić także pozytywne korzyści takie jak: edukacja, utrzymywanie kontaktów rówieśniczych, odpoczynek czy źródło informacji. Warsztaty zachęcały również uczestników, aby rozwijać w sobie zdolność do krytycznego myślenia, w obliczu nowych informacji, z którymi możemy spotkać się w sieci czy mediach społecznościowych, tak aby środowisko internetowe było dla nich bezpiecznym miejscem.