130 rocznica urodzin gen. Mieczysława Boruty-Spiechowicza

Uchwałą  Rady Miasta Zakopane z 7 grudnia 2023 r. rok 2024 został ogłoszony w Zakopanem Rokiem Strzelców Podhalańskich.

W ramach obchodów zaplanowany został szereg przedsięwzięć, wykłady oraz dyskusje jakie umożliwią młodzieży poznanie historii i przybliżenie tradycji formacji podhalańskich.

29 lutego 2024 r. o godz. 12:00 przy Kwaterze Legionowej na Nowym Cmentarzu odbył się Apel Pamięci ku czci gen. bryg. Mieczysława Boruty-Spiechowicza.

W apelu tym, w którym wzięli udział przedstawiciele władz miasta Zakopane i powiatu tatrzańskiego, a także okolicznych miejscowości, naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy, a także uczniowie starszych klas. W uroczystośći brała udział także kompania honorowa 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Przemyśla wraz z dowódcą, gen. bryg. Tadeuszem Nastarowiczem. Zgdomadzeni usłyszeli historię wybitnego XX-wiecznego polskiego dowódcy, związanego z Zakopanem w czasie gdy nie służył już w wojsku, ale prowadził aktywne życie na rzecz społeczności lokalnej.

W ramach obchodów 130 rocznicy urodzin Generała Brygady Mieczysława Boruty Spiechowicza w sali obrad w Urzędzie Miasta Zakopane odbyło się spotkanie 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z młodzieżą szkolną. Nasza reprezentacja również uczestniczyła w tym spotkaniu.