Co ciekawego zobaczyliśmy w METALCE?

W dniu 22 marca 2024 r. uczniowie klas siódmych uczestniczyli w dniach otwartych Zespołu Szkół Technicznych im. Stanisława Staszica w Nowym Targu.

Siódmoklasiści brali udział w warsztatach i zwiedzali szkołę. Mieli możliwość zobaczenia warsztatów samochodowych, pracowni architektury krajobrazu, spawalni, pracowni budowlanej, pracowni geodezyjnej i różnych innych pracowni technicznych. Ponadto mogli brać udział w wykonaniu, np.: budowy muru z cegieł, czy zobaczyć działanie silnika samochodowego i wielu innych urządzeń technicznych.

Uczniowie obejrzeli również ciekawe prezentacje na hali, gdzie były wykonane stanowiska związane z poszczególnymi zawodami, a także uczestniczyli w degustacji regionalnego przysmaku.

„METALKA” to największa szkoła techniczna i zawodowa na Podhalu. Kształci młodzież na kierunkach: technik teleinformatyk, technik automatyk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, technik elektryk, technik geodeta, technik mechanik, technik mechanik samochodowy oraz w Branżowej Szkole I Stopnia na kierunkach: elektryk, monter maszyn i urządzeń, mechanik samochodowy i innych zawodach…

Link do strony szkoły: https://zst.nowotarski.edu.pl/