Poranne zajęcia w świetlicy szkolnej kl.1-3 - marzec.

W marcu dzieci uczęszczające do świetlicy przed lekcjami czytały bajkę o Czerwonym Kapturku ale w nieco innej wersji - 22 możliwe historie i 5 zakończeń ( autorki: C. Sando, J. Das). Czytający sam wybiera jak pokierować fabułą. To sprawiło, że znana opowieść zyskała nowe treści. 8 marca w Dniu Kobiet dzieci poznały życiorysy znanych pań - ,, Nadzwyczajne, wspaniałe kobiety, które zmieniły świat " Kate Pankhurst. Bardziej szczegółowo uczniowie przyjrzeli się postaci Marii Skłodowskiej - Curie. Podczas świetlicowych, porannych pogadanek dzieci zastanawiały się co to znaczy zdrowo się odżywiać oraz uzupełniały karty pracy- sudoku i kodowanie. W czasie poprzedzającym święta uczniowie zasadzili fasolę i owies, które pięknie wyrosły oraz projektowali własne pisanki i wyklejali papierowe koszyczki.

Autor: Anna Zwijacz