Wycieczka do Pszczyny, Oświęcimia i Krakowa - klasa 8A

W dniach 23-24 kwietnia 2024 r. klasa 8A wraz z wychowawczynią Aleksandrą Dybą oraz nauczycielką języka angielskiego Agnieszką Wroną była na wycieczce klasowej. Uczniowie aktywnie spędzili ten czas, zwiedzając polskie zabytki, wspominając wydarzenia z okresu drugiej wojny światowej oraz szukając zawodu przyszłości.

W środę pierwszym punktem programu była Pszczyna i malowniczy neobarokowy zamek stanowiący jeden z najcenniejszych obiektów tego typu w całym kraju.

Następnie klasa zwiedzała z przewodnikiem Muzeum Auschwitz (UNESCO) oraz obóz Auschwitz II–Birkenau, czyli największy obóz zagłady z okresu II Wojny Światowej będący świadectwem ludobójstwa dokonanego przez hitlerowców.

Drugiego dnia uczniowie udali się do Krakowa na Festiwal Zawodów, na którym prezentowane były zawody, w których kształcą szkoły zawodowe oraz szkoły wyższe. Przedstawiciele innych szkół średnich jak technika i licea również licznie się stawili i z pasją opowiadali o swoich placówkach.

Wycieczka była udana, a uczniowie wrócili zadowoleni. Mam nadzieję, że lekcje historii okazały się cenne, a podjęcie decyzji o dalszym kształceniu stanie się dla ósmoklasistów prostsze niż wcześniej.

Autor: Aleksandra Dyba