Dzień Ziemi w Geotermii

22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi PEC Geotermia Podhalańska S.A. zorganizowała w zakładzie Ciepłowni Geotermalnej w Bańskiej Niżnej dzień otwarty, na który wybrali się uczniowie klasy 6b pod opieką wychowawcy oraz dyrektora szkoły.

Uczniowie oprowadzeni zostali przez pracownika ciepłowni, który wyjaśniał, w jaki sposób powstałyoża geotermalne na Podhalu oraz jakie są możliwości ich wykorzystania m. in. jako źródło ogrzewania budynków. Zwiedzający mieli możliwość obejrzenia z bliska odwiertów geotermalnych, hali wymiennikowej oraz sterowni.

Oprócz zwiedzenia obiektów Ciepłowni Geotermalnej w Bańskiej Niżnej i poznania zasad funkcjonowania geotermii uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o ochronie środowiska. Każde dziecko otrzymało miły upominek.