VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W dniu 29 września 2017 roku uczniowie klas III – V wzięli udział w VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.

Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Akcja miała zachęcić uczniów  do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób oraz do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Organizator Główny – Wydawnictwo WKM Rachmistrz ze Szczecinka - udostępnił  nam  materiały niezbędne do przeprowadzenia ŚDTM takie jak: losy, logo, plakaty, scenariusze gier i wiele innych.

Akcja była nagłośniona tydzień wcześniej podczas lekcji przez nauczycieli uczących matematyki i nauczycieli klas trzecich. Ponadto na korytarzach na gazetkach pojawiły się informacje związane z tym dniem.

Uczniowie w naszej szkole zdawali egzamin pisemny polegający na uzupełnieniu pięciu przykładów tabliczki mnożenia w ciągu trzech minut. Każda osoba, która zdała egzamin pisemny  otrzymywała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. W sumie do pisemnego egzaminu z tabliczki mnożenia przystąpiło 164 uczniów klas III -V. Zdało 61 uczniów, to jest 37 % wszystkich zdających.

Ponadto w szkole wśród uczniów klas czwartych, którzy zdali egzamin pisemny został zorganizowany konkurs na „Mistrza Tabliczki Mnożenia”. Do konkursu przystąpiło 17 uczniów. Zmagali się oni z trzema zadaniami związanymi z mnożeniem.Zadania konkursowe zaczerpnięte zostały z książki Andrzeja Grabowskiego „Gry, zabawy i ćwiczenia  z tabliczką mnożenia” – część II.

Mistrzem Tabliczki Mnożenia w klasach czwartych została Wiktoria Leja.

Gratulujemy Wiktorii!

Akcję przygotowała i przeprowadziła Agata Kyc.

W konkursie na „Mistrza Tabliczki Mnożenia” pomagała Joanna Mirga.