DZIEŃ ZWIERZĄT W KLASIE III C

Psy, koty czy inne zwierzątka domowe są nierozłączną częścią naszego życia. Dla wielu pies czy kot staje się członkiem rodziny, wiernym i oddanym przyjacielem. Dzieci z klasy III C mają swoich ulubieńców dlatego postanowiliśmy uczcić Światowy Dzień Zwierząt obchodzony corocznie 4 października.

Głównym celem było zwrócenie uwagi na zwierzaki, które często są krzywdzone, przypomnienie o odpowiedzialności za ich warunki życia oraz uświadomienie z czym związana jest decyzja o przyjęciu nowego zwierzaka do domu. Dzieci również uczyły się, jak dostrzegać i oceniać złe traktowanie zwierząt przez ludzi, nie tylko domowych, ale równocześnie tych żyjących na całym świecie i zabijanych dla skóry, kłów, rogów (foki, słonie, nosorożce).

Dzieci przyniosły swoje ulubione pluszaki – zwierzaki oraz ulepiły z plasteliny swoje ulubione zwierzątka.