Z wizytą w Stryju na Ukrainie

W dniach 6-8 października delegacja szkoły z dyrektorem Piotrem Kopciem na czele przebywała w Stryju na Ukrainie. Powodem wyjazdu były obchody 125- lecia Szkoły Ogólnokształcącej nr 6, z którą od wielu lat współpracowało Gimnazjum nr 1, a także podpisanie nowej umowy.

W pierwszym dniu pobytu wzięliśmy udział w uroczystej, perfekcyjnie przygotowanej akademii, która odbyła się w miejscowym domu kultury. Na scenie została podpisana umowa o kontynuacji współpracy oraz odczytano list gratulacyjny od burmistrza Leszka Doruli. Po akademii rozmawialiśmy z licznie przybyłymi absolwentami stryjeńskiej szkoły. Były to chwile ogromnej radości i wzruszeń. Następnego dnia wzięliśmy udział w niestety dosyć krótkiej wycieczce do Lwowa. Wyjazd był niezwykle udany i na długo pozostanie w naszej pamięci. Bardzo cieszy fakt dalszej współpracy i możliwość wyjazdu w to tak bardzo urokliwe miejsce.

Autor: Jolanta Kubina