Grecka zielona szkoła

Czas wycieczek edukacyjno-zagranicznych w naszej szkole trwa. Pierwsza grupa w dniach 28 kwietnia – 3 maja przebywała w greckiej Leptokarii nad Morzem Egejskim. 18 maja druga grupa wyruszyła do Włoch.

Pierwsza grupa: 45 uczniów z klas VII, II i III gimnazjum wraz z p. Barbarą Hardek, p. Anną Sokołowską i p. Piotrem Kopciem, miała okazję zobaczyć absolutny cud natury, jakim są greckie Meteory, fabrykę ikon. Jedna z wycieczek odbyła się na Olimp – siedzibę bogów greckich, do przełęczy Enipeas, do zamku Kastro, ciekawym punktem była wizyta w pięknej, górskiej miejscowości Stary Pantalejmon, a także w ruinach zamku w Platamonas. W jedno popołudnie grupa udała się do miejscowości Katerini Paralia m.in. z przepiękną świątynią, plażą i sklepami.

Podczas wyjazdu był odpoczynek, zabawa, ale także nauka, bo uczniowie mieli zajęcia z geografii, historii, języka polskiego. Aż smutno było wracać, bo Grecja to jednak słońce, morze i pyszne jedzenie. Może jeszcze tam kiedyś wrócimyJ

Autor: Anna Sokołowska