Włoska zielona szkoła za nami

Jak już wspominaliśmy grupa naszej młodzieży głównie z klas gimnazjalnych wraz z opiekunami przebywała na zielonej szkole we włoskiej miejscowości Cesenatico. To miejscowość położona na Riwierze Adriatyckiej, jedna z bardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych wybrzeża Romagni. W trakcie pobytu uczniowie mieli okazje poznać kulturę, kuchnię, tradycje czy zobaczyć cudowne włoskie zabytki. W czasie 7 dni czekało nas się czas na zwiedzanie. Pierwszą wycieczka było odwiedzenie wzniesionego na wzgórzu San Marino. Dotarliśmy też do Mirabilandii czyli słynnego parku rozrywki i choć w trakcie tej wycieczki dopadła nas straszna ulewa nikt z nas nie narzekał, bo nawet w deszczu można się świetnie bawić. Ostatnią miejscowością, do której dostaliśmy się po prawie dwugodzinnym rejsie statkiem była Wenecja. Tam  przemykając wąskimi i krętymi uliczkami, mijając liczne mosty i wypatrując gondolierów dotarliśmy do placu Św. Marka .

Ale taki wyjazd to nie tylko zwiedzanie – to tez nauka – na uczniów czekały testy i karty pracy z biologii, chemii, matematyki czy historii.

Oczywiście po nauce każdy ma prawo do chwili odpoczynku, a doskonałym do tego miejscem była bardzo blisko położoną plaża, gdzie uczniowie pod okiem ratownika korzystali z morskich kąpieli czy grali w siatkówkę plażową. Wyjazd był bardzo udany i mimo długiej drogi nikt nie marudził

j/w