IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – 4 października 2019 r.

6 ·__ = 54, 72 = 8 · __, 24 : __ = 8 z takimi i podobnymi przykładami borykali się uczniowie naszej szkoły podczas IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W tym dniu wszyscy uczniowie klas III – VIII zdawali egzamin pisemny polegający na wylosowaniu przez ucznia pięciu przykładów mnożenia

Uczeń, który podał poprawne odpowiedzi, zdobywał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. W sumie do pisemnego egzaminu przystąpiło 289 uczniów,  zdało 137, to jest 47 % wszystkich zdających, o 10 % więcej niż w ubiegłym roku.

Egzaminatorami w tym roku byli uczniowie klas starszych: Wiktoria Leja, Agnieszka Strączek, Aleksandra Okas, Dominika Trzebunia, Emilia Majerczyk i  Mateusz Janicki. Nad przebiegiem akcji w klasach trzecich czuwała pani Beata Piskorska, w klasach IV – VIII – pani Agata Kyc.

Ponadto w szkole wśród uczniów klas czwartych, został zorganizowany konkurs na „Mistrza Tabliczki Mnożenia”. Czwartoklasiści zmagali się z różnorodnymi zadaniami związanymi z mnożeniem. Mistrzem Tabliczki Mnożenia została Alicja Król – Józaga.

Ali oraz wszystkim, którzy zdali  - gratulujemy!

Tekst: Agata Kyc

Zdjęcia: Agata Kyc, Beata Piskorska