Kto nie słyszał o Halloween ?

W ostatnim tygodniu października uczniowie mieli okazję poznać na lekcjach j. angielskiego zwyczaje związane z obchodami Halloween w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Celem zajęć było wzbogacanie zasobu słownictwa, rozwijanie zainteresowań uczniów , a także zdobywanie wiedzy o kulturze krajów obszarów anglojęzycznych. Uczniowie przygotowywali ciekawe plakaty, quizy, krzyżówki i inne prace związane ze zwyczajami Halloween. Dowiedzieli się o pochodzeniu tego święta i w jaki sposób ewoluowało ono z pradawnego europejskiego zwyczaju.

Lekcje te uczyły też bycia otwartym i tolerancyjnym na inne święta i kultury, nie zapominając jednak o tym, że w Polsce 1 listopada obchodzimy Święto Wszystkich Świętych i wspominamy zmarłych.

Autor: M. Gąsienica-Kuchta